Exkluzivní poznávací zájezdy Cestování

CESTOPISY

Popisy a fotodokumentace cest po všech světadílech

CESTOPISY
"DANY GEOGRAPHIC"

popis dosud realizovaných zájezdů slovem a obrazem
popisy označené .
jsou dokončeny

AKTUÁLNÍ ZÁJEZDY

PŘIPRAVOVANÉ ZÁJEZDY

Barma + Laos - listopad/prosinec 2010
Omán + Katar + Bahrajn - únor 2011
Mongolsko - duben 2011
Jižní Korea - říjen 2011
Jamajka - listopad/prosinec 2011
O nás
Kontaktní informace
Dany Travel

Ing. Dana Trávníčková, CSc.
Cestovní kancelář od roku 1990
člen ACK ČR, pojištěná u ČPP
Na Volánové 20
160 00 Praha 6
tel/fax:
mobil:
235-360-028
602-339-882
email: dany@danytravel.cz
web: www.danytravel.cz
IČO: 15 318 079, DIČ: CZ435920114
Obchodní rejstřík: Městský Soud v Praze, odd. A, vl. 44857

Filipíny se zastávkou na Taiwanu

Komfortní poznávací zájezd

5. – 24. února 2010 – 17 dní programu + cesta

 

Ostrovní stát Taiwan, ležící asi 160 km na jihovýchod od Číny, bývá svým tvarem připodobňován k tabákovému listu plujícímu po Tichém oceánu. Také se hovoří o jeho mandlovém tvaru. Tak na mapě působí ostrov mezi Čínou a Filipínami v rozměru poloviny naší země. Malý, ale nádherný a významný. Ostrov s pohnutou historií, kterému se podařil hospodářský zázrak, patří mezi dvacet nejvyspělejších zemí světa.

Ostrov dostal během historie postupně mnoho jmen. Také „Formosa“, v překladu „Krásný ostrov“, a to plným právem. Převážně hornatý ostrov s téměř čtyřtisícovými vrcholy nabízí nespočet přírodních krás - úchvatné pohledy na pohoří s vrcholky v mracích, vodopády, nádherný kaňon s mramorovými útesy, sopky, jezera, termální prameny, tichomořská letoviska a pláže.

Jeho hlavní město, moderní Taipei, hospodářské centrum technicky vysoce vyspělé země, se navíc pyšní (dosud) nejvyšším mrakodrapem světa „Taipei 101“.


Filipíny jsou nejsevernější součástí Malajského souostroví. Na jihu navazují na indonéské ostrovy a na severu je 300 km široký Luzonský průliv odděluje od Taiwanu. Filipíny jsou ostrovní říší se 7107 ostrovy, z nichž pouze 2000 jsou obydlené, 94% plochy Filipín připadá na 11 největších ostrovů, a 2500 ostrovů nemá jméno. Filipíny nabízí svým návštěvníků fantastické spektrum přírodních krás, historické památky a setkání s jedinečnou kulturou.

Filipínské ostrovy se dělí na velký ostrov Luzon s hlavním městem Manilou na severu, na velký ostrov Mindanao na jihu, a na souostroví Visayas uprostřed, z něhož se někdy zvlášť vyčleňuje poněkud stranou ležící podlouhlý, přírodně cenný ostrov Palawan.

Zatímco na Luzonu a ostrovech archipelaga Visayas je hlavním náboženstvím křesťanství (v Asii v tomto měřítku ojedinělá záležitost), je Mindanao ostrovem muslimským. Mindanao by stál určitě za návštěvu, ale pověst mu kazí muslimští separatisté se svými občasnými nevybíravými způsoby. Proto Mindanao objektem zájmu západních turistů bývá jen zřídka a ani my nejsme jiného názoru

Našim cílem bude Luzon se svými historickými, civilizačními a přírodními pozoruhodnostmi, a dva visayské ostrovy – Cebu a Bohol, které rozhodně stojí za poznání.


Ostrovní země v nabízeném programu leží v tropickém pásmu, jehož klima ovlivňují pravidelné monzuny. Nejvýhodnějším obdobím pro návštěvu je doba od prosince do února – tedy mimo období dešťů, mimo období tajfunů, a současně v době, kdy jsou teploty nejpříjemnější (tj.nejchladnější).


Poskytované služby v zájezdu jsou na nadstandardní úrovni jako vždy – bohatý program, ubytování v hotelích 3* a 4*, na Taiwanu plná penze, na Filipínách polopenze (snídaně a obědy), pozemní doprava klimatizovaným mikrobusem, několik vnitrostátních přeletů.

Filipíny a Taiwan

 

PROGRAM:

Pá 5.2. Odlet z Prahy

Linkou taiwanských aerolinií CI-9062 Praha – Frankfurt 7.20 – 8.35

pak

CI-62 Frankfurt – Taipei 11.20 – 6.25+1

SO 6.2. Přílet do Taipei, odpoledne výlet na severní pobřeží

Ráno přílet do Taipei v 6.25, transfer do hotelu, dopoledne odpočinek. Po obědě výlet na severní pobřeží ostrova: město Keelung s panoramatickým výhledem na přístav, pobřežní park Yehliu s působivými skalními formacemi, skalní formace Nania, záliv „Dvou barev“. Při cestě zpět do Taipei zastávka na vykoupání v termálních pramenech v oblasti Beitou.

Ubytování na 3 noci (+ubytování hned od rána po příletu): Gala Hotel, Taipei (3*+)

Filipíny a Taiwan

 

NE 7.2. Prohlídka Taipei

Taipei je metropolí Taiwanu. Město se rozkládá na soutoku řek Tanshui a Keelung v severní části ostrova. Bylo založeno v 18.století a úspěšně se rozvíjelo po roce 1885, kdy se stalo hlavním městem čínské provincie Taiwan. Koncem 19.století a až do roku 1945 byl Taiwan součástí Japonska. V roce 1949 sem uprchl z Číny Čankajšek. Hlavním městem Taiwanu se Taipei stala v roce 1967. (Historické podrobnosti a vztah s Čínou si necháme na později).

Celodenní prohlídka Taipei: - Významnou památkou je Prezidentský palác, který byl původně sídlem japonského guvernéra.
- Čankajškův památník (donedávna "Chiang Kai-shek Memorial Hall", dnes po zdejší změně názorů na Čankajška „National Taiwan Democracy Memorial Hall“), sedmdesát metrů vysoká budova památníku z bílého mramoru s osmihrannou střechou s tmavomodrými taškami. Památník byl otevřen v roce 1980, pět let po Čankajškově smrti. K budově samotné je třeba vystoupit po schodišti s 89 stupni, které symbolizují věk, jehož se prezident dožil. Uvnitř památníku se nachází bronzová socha sedícího Čankajška v nadživotní velikosti.
- Národní palácové muzeum, kde je vystavena největší sbírka čínského umění na světě.
- Svatyně mučedníků s tradiční architekturou.
- „Taipei 101“, od r. 2004 nejvyšší budova světa se 101 patry (509 m) a s nejrychlejším výtahem na světě. Vyhlídka na město z 382 metrů na zemí.
- Taoistický chrám Lungšana


PO 8.2. Národní park Taroko

Letadlem z Taipei do města Hualien, odtud přejezd do národního parku Taroko - největší turistické atrakce ostrova. V NP Taroko o rozloze 90 000 ha se nachází mramorový kaňon Taroko s horskou řekou, stezkami a útesy. Rostou tu smíšené a jehličnaté lesy. Park je bohatý výskytem mnoha druhů fauny a flory, např. je domovem poloviny druhů taiwanských savců, 152 druhů ptáků, 15 druhů obojživelníků a 302 druhů motýlů. Zastávky na obdivování u Svatyně Věčného jara, Vlaštovčí sluje, Tunelu devíti zatáček, na mramorovém Mostě laskavé matky. Návštěva vesnice Tienshiang a dílny na zpracování mramoru. Večer zpět do Taipei vlakem.

ÚT 9.2. Jezero Slunce a Měsíce

Přejezd k jezeru Slunce a Měsíce v horách ve výšce 762 m. Návštěva slavného chrámu Wen Wu neboli „Chrámu literatury a války“, zasvěceného dvěma osobám: Konfuciovi, který byl mistrem pera a Kuan Ti-ovi, který byl mistrem meče. Dále návštěva svatyně Svatého mnicha. Pak odjezd do Puli, kulturního a uměleckého centra, a k večeru dojezd do města Taichung.

Zde ubytování na 1 noc: Richforest Hotel – Mountain view, Sun Moon Lake (4*)

ST 10.2. Kaohsiung

Přejezd k druhému největšímu městu na Taiwanu, kterým je Kaohsiung, jehož námořní přístav patří mezi čtyři největší na světě. I tady je toho k vidění hodně:

- Jezero Cheng Ching, na kterém se nachází překrásná pagoda Jhunghsing. Kromě toho jezero zdobí řada ostrůvků, mostů, věží a besídek.
- Lotosové jezero v oblasti Tzuoying s Jarním a Podzimním pavilonem a sedmipatrovými pagodami Draka a Tygra. Vchod do pagod vede dračím krkem, východ je v tygří tlamě.
Ubytování na 1 noc: .Garden Villa, Kaohsuing (4*)

ČT 11.2. Rychlovlakem do Taipei, odlet na Filipíny

Ráno odjezd do Taipei nedávno zprovozněným taiwanským rychlovlakem (rychlost až 350 km/hod.), který patří mezi další atrakce Taiwanu. Téměř 70% rozlohy ostrova tvoří neprostupné a víceméně neobydlené hory, a většina obyvatelstva je namačkána na pobřeží v pruhu širokém asi 30–40 km, táhnoucím se od severu k jihu ostrova mezi Taipei a Kaohsiungem. Bez kvalitní dopravní infrastruktury by existence a rozvoj státu byl velmi problematický. Cesta z Taipei na jih donedávna trvala pět i více hodin – po silnici či klasickým vlakem. Proto bylo rozhodnuto o realizaci projektu vysokorychlostní trati THSR, jímž se cestovní doba z Taipei do Kaohsiungu zkrátila na 90 min. Celá trať má deset stanic, z nichž každá obsluhuje zhruba jeden taiwanský administrativní kraj a je zároveň terminálem regionální dopravy. (Lze jen tiše závidět). Většina délky trati vede po mostních viaduktech a tam, kde trať přetíná příčné hřebeny, jsou vybudovány tunely. Sama cesta rychlovlakem bude nepochybně príma zážitkem.

Rychlovlak má zastávku také na letišti v Taipei.
Odlet do filipínské Manily: CI-703 13.50 - 15.55.
Transfer do hotelu.
Ubytování (2 noci): Best Western Astor, čtvrť Makati.

Filipíny a Taiwan

 

PÁ 12.2. Prohlídka Manily, výlet do Tagaytay

Dopoledne se vydáme na výlet na jih od Manily, do malebného městečka Tagaytay, odkud je z vyhlídky (600 metrů vysoká skalní hrana) jedinečný výhled na velice raritní sopku Taal. Je to vůbec nejmenší a současně jedna z nejaktivnějších sopek na světě, která se nachází uprostřed jezera Taal, které samo vzniklo jako kráterové jezero před desítkami tisíc let. Cestou ovocnými a kokosovými háji zastávka v Las Pinas, kde jsou ve farním kostele sv.Josefa k vidění jediné bambusové varhany na světě.

Filipíny a Taiwan

 

Odpoledne prohlídka Manily, během které uvidíme nebo navštívíme dále uvedené části města a objekty.

Manila se nachází na jihozápadě ostrova Luzon při pobřeží Manilského zálivu na místě, kde se do něj vlévá řeka Pasig. Město leží v průměrné nadmořské výšce 14 m. Bylo založeno v roce 1571 na místě původního muslimského osídlení. V roce 1976 bylo sdruženo 17 sousedících měst s Manilou a vzniklo tak seskupeni Metro Manila s populací přesahující 10 miliónů obyvatel. V Manile se nachází velké množství zajímavých míst a historických památek. Řeka Pasig rozděluje město na severní a jižní část. Tyto dvě části jsou spojeny pěti velkými kamennými mosty.

Staré město jménem Intramuros („uvnitř zdí“) neboli Opevněné město. Dominantou Manily jsou jeho mohutné španělské hradby, v jejichž středu leží pevnost Santiago. Bývala sídlem španělských a pak amerických kolonizátorů, a také dnes slouží vojenským účelům. Katedrála byla za svou historii celkem šestkrát zničena a šestkrát ji obyvatelé Manily znovu postavili, naposledy v roce 1955 po zásahu japonské bomby ve druhé světové válce. Kostel sv. Augustina z roku 1571 (nejstarší na Filipínách) byl spolu se třemi dalšími barokními kostely Filipín zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. (Z nich uvidíme později ještě jeden, v Paoay).

Protipólem staré zástavby je čtvrť Makati, kde se nacházejí nejmodernější budovy, mrakodrapy a honosné vily.

Park Rizal (neboli také Luneta) na břehu Manilského zálivu nese jméno národního hrdiny a bojovníka za nezávislost, který zde byl popraven.

Na břehu řeky v oblasti San Miguel stojí palác Malacanian, sídlo prezidenta.

Na Americkém válečném hřbitově je pochováno téměř 20 tisíc amerických vojáků, padlých za 2.světové války.

Kromě amerického hřbitova určitě stojí za návštěvu zdejší hřbitov čínský, který je něco podobného jako káhirské Město mrtvých. Celý areál má své ulice a chodníky, a v mnoha hrobkách žijí lidé. Některé hrobky mají zavedenou tekoucí vodu i klimatizaci.

SO 13.2. Sopka Pinatubo, Tarlac

Brzy ráno odjezd na sever a výlet k sopce Pinatubo, která proslula jednou z největších erupcí minulého století – v červnu 1991 chrlila lávu a kamení až do výšky 35 kilometrů. Exploze vytvořila kalderu o průměru 2,5 km. Popel vyvrhnutý do vzduchu zatemnil oblohu na několik dní a malé aerosolové částice putovaly kolem Země ještě měsíc po výbuchu. Při explozi bylo do vzduchu vymrštěno 10 krychlových kilometrů popílku a přes 20 milionů tun oxidu siřičitého. Intenzita slunečního záření dočasně poklesla o několik procent, teplota během roku a půl poklesla o 0,5 stupně Celsia a byla silně narušena ozónová vrstva. Jedinou pozitivní stránkou katastrofy byla její přesná předpověď, která vedla k rozsáhlé evakuaci místního obyvatelstva. I tak zahynulo asi 300 lidí. Materiální škody byly obrovské – zničená vegetace, poničeno 75 000 domů a postiženo 2,1 mil. obyvatel. Poničena a pak uzavřena byla také americká základna Clark Air Base – z ní se vydáme terénním autem k úpatí sopky a odtud pak na dvouhodinový trek ke kráteru s jezerem.

Cestou do Tarlacu vzpomeneme na události 2.světové války na Filipínách a na účast našich statečných občanů, o které jsme po 60 letech nevěděli. Čtrnáct československých dobrovolníků – úředníků, obchodníků a členů československého konzulátu v Manile – se zapojilo do obrany Filipín poté, co zemi v roce 1941 napadli Japonci. Přidali se jako dobrovolníci k americké armádě. Podíleli se na několikaměsíční obraně poloostrova Bataan a byli účastníky následného „Pochodu smrti“. Sedm z nich nepřežilo. V roce 2004 jim byl slavnostně odhalen pomník na vojenském hřbitově v Camp O´Donnell poblíž Tarlacu, díky především mimořádnému úsilí českého velvyslance v Manile.

Ubytování: hotel Microtel Inn Luisita, Tarlac (1 noc).

NE 14.2. Banaue

Ráno odjezd dále na sever do filipínských Kordiller za horskými kmeny a za slavnými rýžovými terasami. Zastávky cestou na zajímavých místech. Cesta do Banaue v provincii Ifugao postupně stoupá. Projedeme také průsmyk Dalton, kde za 2.světové války proběhlo několik velkých bitev. Banaue ve výšce 1300 m je rýžovým srdcem Filipín. Stovky rýžových teras jsou rozesety po celém širokém okolí a vůbec po celém Luzonu, ale ty „nej“, za kterými stojí vážit cestu, jsou v Banaue a v Batadu.

Rýžové terasy filipínských Kordiller jsou ikonou Filipín. Filipíňané jim říkají „Osmý div světa“ a lidé kmene Ifugao, kteří je začali do horských svahů vytesávat před 2000 lety a kteří je udržují a obhospodařují dodnes, jim říkají „Schody do nebe“. Důmyslný systém teras byl postaven jen s pomocí primitivních pracovních nástrojů. Terasy, které dokazují stavitelské schopnosti a vynalézavost tehdejších lidí, jsou zavlažovány mnoha horskými prameny, které byly často z velké dálky svedeny do kanálů běžících dolů skrz terasy. Rýžové terasy leží v nadmořské výšce okolo 1.500 metrů a pokrývají plochu až 10.360 km². Jejich sečtená délka je neuvěřitelných 20 tisíc kilometrů (půlka obvodu zeměkoule) ! Filipínské rýžové terasy jsou od roku 1995 součástí světového dědictví UNESCO, a od roku 2001 jsou na tomto seznamu zapsány jako památka v ohrožení. Filipínská vláda s pomocí UNESCO dotuje místní obyvatele, aby bylo toto neobyčejné dílo uchováno i pro další generace.

Lidé kmene Ifugao nebyli jen zdatnými zemědělci, ale také do minulého století obávanými lovci lebek. Dodnes žijí v domech na dřevěných nožkách se slaměnými střechami, které bývaly ověšeny lebkami ulovených zvířat a nezřídka i nepřátel z okolních vesnic. Dřevěné chýše nejsou jedinou zdejší pozoruhodností. Např. kmen Bontok mívá ve středu vesnice stavení zvané Olog, kde přebývá zhruba 10 vdavekchtivých dívek. Svobodní hoši zde mohou s vyhlédnutou dívkou po jejím souhlasu strávit delší dobu s tím, že pokud dívka otěhotní, jsou vázáni slibem si ji vzít..

Ubytování v krásném a senzačně položeném hotelu Banaue (2 noci) s výhledem na terasy.

PO 15.2. Výlet do Batadu, vesnice Tam-an

Proslulými filipínským dopravním prostředkem je tzv.jeepney, odolné vozítko, původně vzniklé z džípu. Tím se vydáme na 15 km dlouhou cestu do Batadu, která nám poskytne nezapomenutelné scenérie. Přesněji – 12 km pojedeme a zbytek cesty do domorodé vesnice (opět kdysi lovců lebek Ifugao) dojdeme pěšky. Batad leží uprostřed přírodního amfiteátru, poblíž vodopádu Tappia. Tady si uděláme pár vycházek a pak se vrátíme do Banaue na pozdní oběd.

Odpoledne nás čeká další výlet - do ifugajské vesnice Tam-an, do níž se dostaneme sestupem po 323 schodech od bazénu našeho hotelu. Lidé zde žijí stále velmi tradičně, rádi vše ukáží a nabídnou své tradiční výrobky (dřevořezby a ručně tkané textilie) ke koupi. Toho, kdo se nebude cítit na dlouhý sestup a pak následný výstup, zanecháme u bazénu.

ÚT 16.2. Sagada, Bontoc, Baguio

Ráno odjezd z Banaue. Nejprve do vesnice Sagada, proslulé zvláštním způsobem pohřbívání zemřelých, které se praktikuje dodnes: příbuzní nejprve vystaví své nebožtíky před domem v tzv.křesle smrti, protože věří, že tato poloha umožňuje duši uniknout z těla. Pak jsou zemřelí uloženi do rakví, které se zavěšují v jeskyních, kam lidé pak chodí uctívat duchy předků. Je patrné, že jinak převažující křesťanské náboženství na většině filipínských ostrovů a i na Luzonu, hlavním náboženstvím horských kmenů v luzonských Kordilérách není.

Bontoc u řeky Chico je hlavním městem Horské provincie. Navštívíme tu výborné muzeum.

Později odpoledne dojedeme do města Baguio v krásné přírodě na náhorní rovině ve výšce 1400 m, které si vybudovali Američané jako své rekreační a správní středisko. Město má přezdívku Město borovic nebo Město květin.

Ubytování v komfortním Camp John Hay Manor (1 noc).

ST 17.2. Baguio, Vigan

Dopoledne prohlídka Baguia: katedrála, park Burnham, tradiční tržiště

Po obědě odjezd do provincií Illocos na severozápadě Luzonu (Ilocos jih a Ilocos sever), do oblasti proslulé svými starými kamennými kostely a koloniálními městečky se španělskou architekturou.

Později odpoledne dojedeme do města Vigan, zapsaného na seznamu UNESCO.

Ubytování (1 noc) v hotelu Vigan Plaza.

ČT 18.2. Prohlídka Viganu, kostel v Paoay, Laoag

Vigan, jedno z nejstarších filipínských měst, je cosi jako živoucí muzeum s mnoha skvosty španělské koloniální architektury. Mezi hlavní památky Viganu patří katedrála Sv. Pavla, arcibiskupský palác vybudovaný v roce 1783, Čínská čtvrť a muzeum Ayala.

Vigan je známý také svou keramickou výrobou a proto navštívíme keramičku Pagburnayan, kde hlínu pro výrobu připravují - hnětou svými kopyty carabaové (vodní buvoli).

Po obědě odjezd do Laoagu. Cestou několik zastávek:

Pochopitelně nemineme dříve zmíněný barokní kostel v Paoay, vybudovaný v roce 1804 z bloků korálu a cihel, zapsaný na seznamu UNESCO.

Severní Ilocos je provincie, která bývala spojována s bývalým diktátorem Marcosem a jeho stoupenci. Diktátorův syn a dcera jsou zde dodnes velmi populární. Navštívíme dva objekty, které jsou s touto rodinu, která tak poznamenala nedávnou historii Filipín, spojeny: jejich bývalé rodinné sídlo u jezera Paoay a vesnici Batac s Marcosovým mauzoleem.

V samotném Laoagu stojí za shlédnutí jen katedrála sv.Williama z roku 1650 s věží Sinking Bell.

Ubytování v Laoagu komfortním Fort Ilocandia Resort (1 noc + late check-out).

PÁ 19.2. Laoag, do Manily

Celý den volno. Prostředí a vybavení hotelu jsou zárukou, že se nudit nikdo nebude.

Večer odlet do Manily: PR-229 19.35 – 20.35.

Ubytování opět (1 noc) v Best Western Aston.

SO 20.2. Bohol – výlet po ostrově

Ráno v 8.00 odlet na ostrov Bohol, přílet do Tagbilaranu v 9.10 hod.

Pak celodenní výlet po nádherném ostrově.

Souostroví Visayas - a zvlášť ostrovy v našem programu – mají v historii Filipín významné místo. Tady se začala psát historie objevení a kolonizace Filipín. V roce 1521 přistál portugalský mořeplavec a objevitel Ferdinand Magellan na ostrově poblíž Cebu a zabral celé souostroví ve prospěch španělské koruny. Magellan Filipíny pro Evropu objevil, ale staly se mu i osudnými - brzy nato zahynul v potyčce s místním náčelníkem Lapu-Lapu. Autorem vlastního zahájení 300 španělské koloniální éry byl pak Miguel Lopez de Legaspi, který byl v roce 1564 pověřen vedením výpravy na Filipíny, které také tehdy dostaly své jméno po španělském králi Filipu II. První španělskou osadu založil Legaspi v roce 1565 na Cebu a také v tomto roce podepsal krví dohodu s dosavadním vládcem na Boholu jako známku přátelství.

Výlet po Boholu zahájíme u svatyně, kde byla proslulá smlouva podepsána, ještě navštívíme kostel a muzeum Baclayon, a pak už se budeme věnovat jen přírodním krásám a pozoruhodnostem ostrova. Hlavní atrakce ostrova jsou dvě: jednak věhlasné Čokoládové pahorky = asi 1300 pravidelných, souměrně tvarovaných kuželovitých vrchů, na ploše 50 km2, které uvidíme porostlé zelenou trávou (v době sucha hnědou - odtud název). Kopečky jsou navrženy na zapsání na seznam UNESCO. Druhé, co bych si tu opravdu nerada nechala ujít, jsou nejmenší opičky na světě – nártoun filipínský neboli tarsier, zdejší endemit.

V programu výletu je obé, a ještě k tomu plavba po řece Loboc s obědem.

Ubytování (2 noci) v Bohol Beach Club, na ostrově Panglao u pláže Alona.

NE 21.2. Bohol

Celý den volno, koupání a lenošení.

PO 22.2. Cebu

Rychlou lodí se přeplavíme z Boholu na sousední ostrov Cebu a po obědě se vydáme na prohlídku města Cebu.

Cebu City je nejvýznačnějším místem ostrova, který je „hlavním ostrovem“ souostroví Visayas. Navštívíme baziliku Minore del Santo Nino s nejstarší filipínskou soškou svatého Jezulátka, kterou do země přivezl Magellan a použil při obracení na křesťanskou víru. (Pochází ze Španělska, stejně jako soška Pražského Jezulátka, které Filipínci rovněž velice uctívají). Magellan tu také postavil kříž na památku pokřtění prvních 800 místních obyvatel, který se uchovává v kamenné rotundě se stropními malbami. Dále shlédneme nejstarší španělskou pevnost v zemi, pevnost San Pedro z roku 1565 a nádherný taoistický chrám ve čtvrti Beverly Hills.

Ubytování (1 noc): Maribago Bluewater Resort.

ÚT 23.2. Odlet do Manily a pak odlet domů

Nejprve v 11.15 odlet z Cebu do Manily, přílet ve 12.35.
Transfer z domácího letiště na mezinárodní, odtud:
17.00 – 19.00 linkou CI-704 z Manily do Taipei,
22.15 – 5.50+1 linkou CI-61 z Taipei do Frankfurtu

ST 24.2. Přílet do Prahy

8.00 – 9.10 linkou CI-9061/OK-535 z Frankfurtu do Prahy.


CENA ZÁJEZDU: 106.500 ,-Kč při ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, příplatek za jednolůžkový pokoj 8.200,-Kč.

POZOR! Pokud se přihlásíte do 31.srpna 2009 (včetně zálohy na našem účtu), bude uvedená cena zájezdu platit i pro případ, že se mezitím vyprodaly mezinárodní letenky v knihovací třídě, na základě které výslednou cenu zájezdu kalkuluji (28.000,-Kč včetně všech poplatků). Případný rozdíl v tomto případě uhradím.

Po tomto datu se cena zájezdu může zvýšit o rozdíl mezi kalkulovanou a aktuální cenou letenek pro každého konkrétního klienta. (Stále se jedná o ekonomickou třídu, v jejímž rámci bývá několik knihovacích tříd. Po vyprodání levnějších knihovacích tříd se prodávají třídy dražší).

POZOR ! Pokud se přihlásíte do 31.srpna 2009 (včetně zálohy na našem účtu), bude vám také poskytnuta sleva 1000,-Kč/osoba.

Poznámka: Stále platí obecná pravidla zájezdů „Cesty světem“ a proto i v případě tohoto zájezdu se jedná pouze o souhrn přímých nákladů ve velkoobchodních cenách, tj. pouze: platba zahraniční CK za služby na zájezdu+ceny letenek+cestovní a povinné pojištění. Nic víc do ceny zahrnuto není – žádné mzdové ani provozní a režijní náklady. (Ty hradím já jako svou platbu za poznávání světa podle svých představ – viz Obecná charakteristika výjimečných zájezdů „Cesty světem“ na našem webu www.danytravel.cz). Za komfortní zájezd daných parametrů je tak uvedená cena nejnižší možná.

Cena zahrnuje:

  1. Mezinárodní zpáteční letenka Praha-Frankfurt-Taipei-Manila. Včetně letištních tax a poplatků.
  2. 4 vnitrostátní letenky: Taipei-Hualien, Laoag-Manila, Manila-Bohol, Cebu-Manila. Včetně letištních tax a poplatků
  3. 17 noclehů v hotelích 3* a 4*.
  4. Plná penze na Taiwanu (začíná obědem 6.2., končí snídaní 11.2.), polopenze - snídaně a obědy na Filipínách (začíná snídaní 12.2., končí snídaní 23.2.)
  5. Pozemní doprava klimatizovaným mikrobusem.
  6. Jízdenka na rychlovlak Kaoshiung-letiště Taoyuan
  7. Jeepney v Batadu
  8. Rychlá loď z ostrova Bohol a ostrov Cebu
  9. Všechny v programu uvedené vstupy do objektů/li>
  10. Místní průvodci + český průvodce
  11. Kompletní cestovní pojištění (léčebných výloh, zavazadel, odpovědnosti za škodu a připojištění na storno zájezdu do 80% zaplacené částky, maximálně 25.000,-Kč).***Viz dále dodatek k pojištění
  12. Zákonné pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

***Dodatek k pojištění:

Můžete zvolit navíc ještě připojištění „Storno Plus“ = možnost se připojistit na vyšší částku pro případ storna zájezdu ve třech variantách:

Za 640,-Kč na max.40.000,-Kč

Za 820,-Kč na max.50.000,-Kč

Za 1160,-Kč na max.70.000,-Kč

Připojištění „Storno Plus“ je stanoveno jako paušál bez ohledu na počet dní.

Cena nezahrnuje:

1. spropitné průvodcům a řidičům ve výši 50 USD/osoba - bude vybráno po příletu.

2. odletové taxy – asi 14 USD

3. nápoje u podávaných jídel

Úprava ceny:

Cestovní kancelář si vzhledem k neziskovosti pořádání zájezdu vyhrazuje právo příplatku k ceně v případě nečekaného zvýšení ceny zájezdu oproti ceně kalkulované – z důvodu kursových změn nebo případného zvýšení cen jednotlivých dílčích položek, které cestovní kancelář nemůže ovlivnit.

PODMÍNKY A TERMÍNY:

  1. Chcete-li se zájezdu zúčastnit, IHNED se ozvěte, prosím, pošleme vám přihlášku. (Pošlete-li email zprávu, pak prosím ještě zavolejte, zda jsem ji obdržela – někdy el.pošta zlobí).
  2. Zaslaná přihláška nabývá platnosti až zaplacením ZÁLOHY ve výši 50.000,-Kč.
  3. 3. Uzávěrka přihlášek pondělí 21.září 2009. Následující den odešlu zprávu o počtu účastníků a složení skupiny spolu se zálohou do obou zemí, aby partneři mohli vše zarezervovat . náš zájezd se bude konat v hlavní sezóně a je vázaný na mnoho služeb.
  4. DOPLATEK do ceny zájezdu: do 2.listopadu 2009

STORNO-PODMÍNKY:

Storno v období Storno-poplatek
po přihlášení se: cena letenek
do 2.11.2009: 50.000,.Kč
do 20.12.2009: 80% ceny zájezdu
pak: 100% ceny zájezdu